Yağlı saçlar ile ilgili bilinen en büyük yanlışlardan birisi daha parlak bir görünüme sahip olduğu için ilk bakışta sağlıklı ve güçlü olduğu yanılgısına kapılmaktır.

yağlı saçlar için bakım

Saçtaki yağ oranı ile parlak bir görünümün karıştırılmaması gereklidir. Saçlar ile deri arasında ince bir çizgi olduğundan dolayı aslında yağlı olan cildin saçlara yansıması görülmektedir.

saç bakım önerileri

Saçları düz bir yapıya sahip olan kişiler gün içinde salgıladıkları yağın daha hızlı yayılmasından dolayı kıvırcık saçlılara göre daha yağlı saçlara sahip olurlar. Bu durumda yağlı saç bakımı için izlenmesi gereken çeşitli bir takım yollar bulunmaktadır.

yağlı saçlara bakım

Saç Kesiminize Dikkat Edin

Şampuan seçimi konusunda titiz davranmalısınız. Aşırı yağa sahip saçları yıkarken en az 2 kere şampuan uygulanmalıdır. Saçınızı şekillendirmek için uyguladığınız yöntemler de yağlı saç bakımı konusunda önemlidir. Sıkı şekilde fırçalamak ve taramak saçın yağlanması sürecini daha da hızlandıran durumlardır.

yağlı saç bakımı

Yağlanma sorununu hızlandıran ve ortaya çıkartan en önemli durumlardan birisi de saçın kesim şeklidir. Yağlanma problemi yaşayan kişiler saçlarını daha kısa kestirmelidirler.

saç bakımı

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*