Kaynak yapılacak saç belirlendikten sonra saçların tamamı kişinin kendi orjinal saç rengine boyanır. Kaynak yapıldıktan sonra herhangi bir röfle işlemi sırasında saç rengi arasında tonların farklılık göstermemesi adına bu işlemin yapılması önemlidir. Doğal görünüme getirilen saçlar kaynak için hazırdır.

Kaynak yapımı

Halka ve boncuk tipi kaynak saç teknikleri yaptırmak istiyorsanız bu tür boncukların halkalarının titanyumdan üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir. Çeşitli maddelerden kalitesiz şekilde üretilen boncuk kaynaklar zamanla küflenerek saça zarar verebilecek yapıdadır.

kaynakla uzun saç

Kaynak Tipine Göre Dikkat Edilmesi Gerekenler

Halkalı kaynak işlemi biraz daha zahmetli bir işlemdir. Uygulanacak kişinin saçlarının arka tarafları U şeklinde ayrılarak işleme başlanır. Alt ve yan taraflarından saçlar çıkartılır.

kaynak uygulanışı

İşlem bittikten sonra tığ tipi aparat ile 2 adet halka geçirilir. Saçın dibindeki boncukların ucundan keratin maddeli kaynak saç geçirilir ve halkalar iyice sıkılır. Kaynak yapılacak saçın miktarına ve yoğunluğuna uygun şekilde işlem tüm bölgeye titiz bir şekilde uygulanmalıdır.

kaynak tipi

Keratinli saçlar kurutulduktan sonra taranmalıdır ve tarama sırasında saçların sert hareketler yüzünden zarar görmesi engellenmelidir. 3-4 ayda bir yenilenerek kaynaklar daha yukarı taraflara çekilir ve doğal görünüm elde edilir.

mikro kaynak

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*