Dış görünüşünde farklılık yaratmak isteyen kısa saça sahip kadınlar yaptırdıkları kaynak saç uygulaması dikkat çekici görüntüye sahip olurlar. Kaynak saç, kullanımı ve bakımı da kendi saç yapısına göre biraz daha zordur.

saç yıkamak

 

Kaynak saç yaptıran veya yaptırmak isteğinde olan kadınların sordukları sorulardan birisi de Kaynak Saç Nasıl Yıkanır olmuştur. Kaynak saçın yıkanmasında titizlikle davranılmalıdır.

Kaynak Saç Bakımında Sıcak Uygulamalara Dikkat!

Kaynak saç uygulamasında dip kısımlar köpürtülerek yıkanmalı ve saç dipleri zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır. Kaynak saçın yıkanmasında durulama işleminde ılık su tercih edilmelidir. Yıkama esnasında saç diplerine zorlayıcı hareketlerde bulunmak saç diplerinin kopmasına neden olabilir. Yıkama işlemi sonrasında kurulama işleminde kullanılan fön makinesi kesinlikle sıcak ayarda bulunmaması gerekir.

saç yıkamak

 

Kaynak saçın sıcaklıkla temas etmesi kopmalara neden olduğu gibi tarama esnasında da çeşitli kopmalara neden olur. Kaynak saç uygulaması sonrasında saç diplerinde kaşıntılar olabilir, bu kaşıntılar neticesinde yıkama isteğinde bulunabilirsiniz, mümkün olduğu sürece bu durumdan kaçınılması gerekir. Saç yıkama işlemi neticesinde kesinlik havlu ve benzeri ürünlerle kurulama işlemi yapılarak kopmaların önüne geçilmelidir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*