Kaynak saçlarınızı sorun yaşamadan kullanmak istiyorsanız düzenli olarak bakım yapmanız gerekir. Sadece dikkatli bir şekilde yıkıyor ve kurutuyor olmanız maalesef saç kaynak bakımı için yeterli değil. Aynı zamanda bakım işlemlerinin de yapılması gerekir. Bu sayede kaynak olarak saçlarınıza eklenen kaynaklar da saçlarınız ile bir bütünlük oluşturmaya devam edecektir.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi

Kaynak Saçlar Neden Bakıma İhtiyaç Duyar?

Peki, kaynak saçlara bakım yapılmazsa ne olur? Bu sorunun yanıtı hangi yöntem ile saç kaynak uygulamasının yapıldığna göre değişir. Örneğin yapıştırıcı malzeme kullanılarak kaynak yapılması durumunda bu yapıştırıcının çok kuru bir hale gelmemesi gerekir. Bunun için de mutlaka saçlarınızın nem dengesini korumanız lazım.

Nemlendirme içerikli malzemeler kullanılarak haftada bir bakım yapılması bu sorunu tamamen ortadan kaldırır. Ayrıca saçların doğru şekilde taranması da önemli. Tarama işlemleri sırasında hatalı bir tarama, kaynak saçların bir bölümünün kopmasına sebebiyet verebiliyor. Kısa sürede kaynak saçlarda azalma oluyor ve istenen gür görünüm de ortadan kalkıyor. Bu sorunları yaşamamak için profesyonel bir kuaför salonunda kaynak saç bakımınızı yaptırın.

Sac Kaynak Bakimi

Sac Kaynak Bakimi

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*