Saçlarına kaynak yaptırmak isteyen bayanlar saç yapılarını düşünerek kuaförlerinin tavsiyesiyle saça en uygun kaynak çeşidini seçmelidir. Dünyada uygulanan beş çeşit saç kaynak çeşitleri bulunmaktadır. Kronolojik olarak bu çeşitlerden ilk çıkanı silikon kaynaktır.

kaynak

Silikonlu kaynak, cam yapıştırması için kullanılan bir inşaat malzemesi olan silikonun saç için uyarlanmış halidir. Isıtılarak saç diplerine yarım santim uzunlukta bir mesafede tutturulmasıyla yapılan bir kaynaktır. Çok önerilmemesi ile birlikte kuaförlerin yapmayı tercih ettiği bir kaynak çeşidi değildir.

Saç kaynağı

 Keratin Kaynak ile Doğru Seçim

Keratin kaynak saç için en uygun olan kaynak çeşididir. Keratin saçın ana yapısı olduğu için renk açısından da kullanılabilirlik açısından da en uygun kaynaktır. Saça zarar vermemesi ile birlikte oldukça doğal bir görünümü vardır ve neredeyse fark edilmeyecek bir kaynak çeşididir.

kaynak çeşitleri

Dünyada en yaygın olarak yapılan kaynak ise halhalı kaynak çeşidir. Pratikliği ve en kısa sürede yapılabilir oluşu tercih edilmede büyük bir etkendir. Saça hiçbir şekilde zarar vermeyen halkalı kaynak, pratik bir şekilde saça sökülüp takılabilir.

keratin kaynak

Çok yaygın olmasa da kullanılan bir diğer saç kaynak çeşitleri olarak da poliüretan kaynak vardır. Geniş tutamlar halinde yapılan bu kaynaklar kullanımı açısından zorluk çıkardığı için pek tutulmamaktadır.

boncuk kaynak

Bir diğer kaynak da tres kaynaktır. Kullanım süresi kısa olduğu için pek tercih edilen bir kaynak değildir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*