Saç boyamanın en hızlı ve ucuz yollarından birisi evde kendi başınıza uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Birçok kadının başvurduğu bu yöntem ilk bakışta oldukça basit bir yöntem gibi gelse bile dikkatli uygulanmadığı zaman, kötü sonuçlar ortaya çıkartabilir.

Saç Boyarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evde kendi başınıza saç boyayabilmek için yaptığınız alışverişte satın almış olduğunuz boyanın üzerindeki renk tonlarına fazla kapılmayın. Ne yaparsanız yapın saçınız o saç boyası kutusunun üzerindeki tonla aynı olmayacaktır.

Saç Boyası

Boyamak istediğiniz tonların kendi saç renginizden en fazla 3-4 ton daha koyu ya da daha açık olmasını dikkate alın. Zıt tonlara sahip renkler arasında geçiş yaparsanız saçlarınız zarar görebilir ve tonlar arasında farklılıklar ortaya çıkabilir.

Maşalı Saç

Kirli Saçlar ile Daha Etkili Sonuç Alabilirsiniz

Saçlarınızı eşit şekillerde tarayarak tokalarla sabitleyin ve boyadığınız yerlerde atlama yapmadan ilerlediğinizden emin olun. Kirli saçlara boya uygulamak her zaman daha iyi sonuçlar verir bu sebeple saçlarınızı boyamadan önce yıkamaktan ve temizlemekten kaçının.

Boyalı Saçlar

Saç boyasını uyguladıktan sonra bekleme süresini geçmeyin. Eğer saç renginizi evde bu yöntemler ile değiştirmek isterseniz öncelikle hazırladığınız boyadan ufak bir parça saçınıza sürerek istediğiniz tonun ortaya çıkıp çıkmadığını kontrol edin.

Boyalı Saç Bakımı

Saç boyama işlemi ciddi bir işlem olduğu için kötü sonuçlar ile karşılaşmamak için farklı ve kaliteli tonlar elde etmek için iyi bir kuaför ile birlikte çalışmayı da ihmal etmeyin. Saç boyama konusunda uzman kadroya sahip Atrium Paris Kuaför salonunda hem saçlarınızı boyatabilir hem de gerekli bakımları yaptırabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*