Saç kaynak uygulamaları arasında en çok tercih edilen mikro uygulamalarıdır. Mikro kapsül saç kaynak uygulaması olarak adlandırılan ve şeffaf olan kapsüller ile saç tutamlarının bileştirilme işleminin yapıldığı uygulamada oldukça ince olan saç tutamları kullanılır. Saç köküne yakın mesafeden yapılan bu işlemde kapsüller eritilir. Böylelikle belirgin olmazlar. Oldukça kısa olan saçlara da yapılabilme mikro saç kaynak uygulamalarında fiyat belirleme işlemi ise eklenecek olan saç tutamına göre değişir.

Mikro Kapsül Saç Kaynak Saç Diplerine Batma Yapar mı?

Mikro kapsül saç kaynak uygulamasında en çok sorulan sorulardan biriside saç diplerine kapsüllerin batıp batmadığı ile ilgilidir. Saç köküne yakın bir mesafeden yapılan saç kaynak işlemi sonrasında ısı ile eritme yapılır. Son derece yumuşak olan kapsüller saç diplerine batmaz.

Saç kökünde kaşıntı ya da alerjik olarak olumsuz bir etkiye de sebep olmaz. Aynı zamanda işlem sonrasında dilediğiniz kuaför işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz. Saç kaynak uygulamasının kullanım süresi saçın uzama hızına göre 7-9 ay arasındadır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*