Saç tipinize göre yapmak zorunda olduğunuz bakım çeşitleri de farklılıklar göstermektedir. Örneğin kıvırcık saç bakımı diğer düz saçlara göre daha farklı bakım isteyen saç çeşitleri arasında yer almaktadır.

Kıvırcık Saç Bakımı

 

Kuru ve yıpranmış bir saça sahip olsanız bile bu tip saçlara özel ürünler kullanmanız durumunda daha parlak ve sağlıklı saçlar elde edebilirsiniz.

Kıvırcık Saçlar

Özel ürünlerin saç telleri üzerinde koruyucu bir tabaka yaratmasından dolayı yumuşak ve kolay şekil alabilen saçlar elde edebilirsiniz. Yıkama sonrasında saçınıza krem kullanmanız da dikkat etmeniz gereken bir diğer noktadır. Kıvırcık saçlıların yaşadığı en büyük sıkıntı olan kuruluğun önüne krem kullanarak geçebilirsiniz.

Kıvırcık Saç Bakımı

Saçlarınızı Sık Şampuanlamayın

Kabarık ve zor şekil alan saçlarınızı vaks ya da jöleler ile şekillendirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta bu özel ürünleri saç diplerinize temas etmeyecek şekilde sürmenizdir.

Kıvırcık Saç Bakımı

Sık saç yıkayarak şampuanlamak, zaten kuruluk problemi yaşayankıvırcık saç için daha kuru bir hal almasına yol açacağı için mümkün olduğu kadar yıkama sonrasında nemli şekilde bırakarak krem kullanmalısınız.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*