Keratin kaynak, çoğu kadın tarafından detaylı şekilde bilinmeyen bir saç kaynak yöntemidir. Yani nasıl yapıldığına dair, ne gibi avantajları ya da dezavantajları bulunduğuyla ilgili çokça bilgi sahibi olmayan kadınlar var. Bu nedenle kısaca anlatmak gerekirse keratin kaynak, aslında insan vücudunda var olan bir maddenin –ki o madde keratin- saç diplerine sürülmesi ve kaynak saçların bu şekilde saça tutturulması ile uygulanan bir yöntemdir.

keratin kaynak nedir

Zaten vücutta bulunan keratin yardımıyla işlem gerçekleştiği için saçınızın ya da saç diplerinizin buna reaksiyon vermesi söz konusu değildir. Yani birçok kadının acaba saç derime zarar verip, saçlarımda ya da vücudumda bir sıkıntı yaratır mı gibi endişelerine hiç gerek yoktur.

keratin kaynak uygulaması

Keratin Kaynak Doğal Görünür mü?

Başarıyla uygulanan her saç kaynak yönteminde olduğu gibi başarılı bir keratin kaynak da oldukça doğal görünebilir. Yeter ki siz saçınızı teslim ettiğiniz kişinin tecrübesine ve profesyonelliğine güvenin. Üstelik sanılanın aksine fön ya da maşa gibi yüksek ısılı işlemler sırasında da keratin kaynakta herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*