İnsan bünyesinde de doğal olarak bulunmakta olan keratin maddesi protein ağırlıklı bir maddedir. Cilt bakım ürünlerinde de yer alan keratin ile saç kaynak uygulamaları da yapılabilmektedir.

Saçlarınızı çeşitli sebeplerden dolayı kestirdiyseniz ve tekrar hızlı bir şekilde uzatabilmek istiyorsanız keratin kaynak yöntemlerinden yararlanabilirsiniz. Keratinli kaynakların birleşme noktaları ince olduğundan dolayı dışarıdan bakıldığı zaman hiçbir şekilde belli olmamaktadır.

keratin kaynak nedir

Keratin Kaynak Saça Zarar Verir mi?

Keratin insan vücudunda yer alan bir madde olduğundan dolayı doğru şekilde uygulandığı zaman saçlarınıza herhangi bir şekilde zararı olmamaktadır. Eğer profesyoel şekilde çalışmakta olan hijyenik ve güvenilir bir kuaför salonunda keratin saç kaynağı yaptırırsanız saçlarınızı güven altına almış olursunuz.

Aşırı ince telli ve aşırı kalın saçlar dışında tüm saç tiplerine ve saç uzunluklarına keratin kaynak saç uygulamaları yapılabilmektedir.

keratin kaynak saça zarar verir mi

Çıt çıt kullanabilmek için ise saçlarınızın en kısa olan yerlerinin en az 15 cm uzunluğunda olması gereklidir. Aksi takdirde doğal bir uzunluk elde edilebilmesi bu şartlar altında mümkün olmayacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*