Vücut yüzeyleri gün içinde devamlı olarak ölü hücreleri dışarıya atarak kendisini yenileyen bir yapıya sahiptir. 24 günde bir cilt yüzeyini tekrar yeniler ve normal saç derisindeki ölü hücrelerin atılması her bayanın yaşadığı bir durumdur.

Kepeksiz Saçlar

Kafa derisindeki ölü hücrelerin kuruyarak atılması işlemleri sırasında ise kepek meydana gelebilir.Kaşındırıcı ve sıkıntı verici yapıya sahip olan kepek sorunu yaz aylarında daha az ortaya çıkarak kış aylarında kendisini daha yoğun göstermektedir. Yağlı deriye sahip olan kişilerde daha sıklıkla gözükmektedir.

Kepeğe Son

Saçlarınızı Yıkarken Masaj Uygulayın

Kepeği ortadan kaldırmak için kepeğe karşı etkili koruyucu şampuanların kullanılması gereklidir. Düzenli kullanım sonrası gözle görülür şekilde azalma elde edebilirsiniz.

Kepekten Kurtulun

Haftada en az 3 kere kepek önleyici şampuan ile yıkayacağınız saçlarınızda kısa süre içinde kepek probleminiz azalır.Dikkat etmeniz gereken kepekli saçların yıkanırken masaj tekniğiyle yıkanmasıdır.

Kaşıntıya Son

 

Saçınızı yıkarken iyice ovalayarak ve saç diplerine şampuanı iyice yedirerek yıkamanız gerekmektedir. Ölü hücrelerin dışarıya atılması sürecindeki kepek sorunu bu şekilde bakım sonrasında ortadan kalkmaktadır.

Kepeksiz Saç

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*