Dolgun ve uzun bir saç sahibi olmak için kaynak yaptırdınız ve bakımı hakkında yeterli bilgiye sahip değil misiniz? Öyleyse kaynak saç bakımı ile ilgili bu yazımızı mutlaka okumalısınız.

Kaynak Saç Bakımı

Kaynak saçların bakımı son derece kolaydır. Önemli olan bakım konusunda yeterli bilgiye sahip olmanızdır. Kaynak saçlarınızı yıkarken saç diplerinizi köpürterek yıkama yapmalısınız. Saçlarınızı çok sıcak su ile değil ılık su ile yıkayın. Saçlarınızı yıkarken hafif hareketler yapmaya özen gösterin. Durulama sırasında saçınızda şampuan artığı kalmamasına dikkat edin.

kaynak saç

Saçlarınızı yıkadıktan sonra mutlaka fön makinesi ile kurutun. Kendi halinde kurumaya bırakılan saçlar karışır, bu durum tarama esnasında problem yaşamanıza neden olur. Saçlarınızı kuruttuktan sonra sprey ile yumuşatabilirsiniz. Sprey saçlarınızın dolaşmasına engel olur, aynı zamanda parlak ve canlı görünmesini sağlar.

kaynak saç modeli

Saçlarınızı tararken saç diplerinden değil, dipten 1 cm uzaktan taramaya başlayın. Saçlarınıza düzleştirici ve maşa uygulayacaksanız, saç diplerinize yüksek ısı uygulamamaya özen gösterin. Yüksek ısıya sahip olan bu araçlar saç diplerine uygulandığında saçlarda kopmaya neden olabilir. Saçlarınızı en geç 15 günde bir kuafönüze fönletin. Böylece saçların dolaşmasına ve karışmasına engel olabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*