Eğer saçlarınıza kaynak saç uygulaması yaptırdıysanız, öncelikle bu saçların sizin doğal saçınızdan daha fazla bakım gerektirdiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. Çünkü gerçek saçlarınıza tutturulan bu tutamların içeriğindeki malzemelerin niteliğine göre kullanım şekilleri farklılık gösterebilir. Bu konuda kaynak saç bakımı uzmanlarını takip etmenizde fayda var.

saç kaynak bakımı

Kaynak saç bakımında öncelikle saçlarınızı tarama konusu önem taşır. Saç diplerinize tutturulan kaynak saçların engel teşkil etmesi nedeniyle saçlarınızı en dipten başlayarak tarama imkânınız yoktur. Eğer böyle bir şey yaparsanız hem canınızı yakabilir hem de tutturulan saç tutamlarını yerinden oynatma ya da çıkarma gibi olumsuz bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu nedenle saçlarınızı dipten 1 cm kadar uzaktan başlayarak taramalısınız.

Kaynak saça fön çekilir mi?

Tabii ki kaynak saça fön çekilebilir. Fakat özellikle silikon kaynakta fön çok sıcak olmamalıdır. Çünkü belirli bir sıcaklığın üzerine çıkıldığında, kaynak saç tutamlarında bulunan silikonlar yumuşar ve saçtan çıkabilir.

saç kaynak bakım sırları

Bu nedenle de fön işinin, saç konusunda uzmanlığı olan kişilerce yapılmasını tavsiye ediyoruz. Ayrıca kaynak saç bakımı için de ayda iki kere kuaför salonlarına gidip fön ya da bakım yaptırmanızı öneririz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*