Saçlar dış görünüşün en önemli ayrıntısıdır. Saçlara verilen şekil ve saçların görünümü dış görünüşü belirler. Temiz, bakımlı ve ipeksi saçlara sahip olmak için yapılacaklar arasında evde yapılabilecek olanlarla profesyonel olarak yapılması gerekenler vardır.

ipeksi saçlar için önemli ipuçları

Hem Evde Hem De Kuaförde Bakım Yapılmalı

Evde yapılabilecek olan birçok adım var. Duşta saçları şampunladıktan sonra soğuk suyla durulamak dolaşım sistemine olumlu etkisi saçlara da katkı sunar. Ayrıca folikülleri sıkılaştırması saçların parlak ve yumuşak olmasını sağlar. Günde saçları iki defa taramak saç derisini uyararak kan dolaşımını arttırır. Bu da saçların beslenmesi ve daha sağlıklı uzamasına destek olur. Saç hileleri arasında çok bilinmeyen bir uygulama olan saç kremini şampuandan önce kullanmak saçlarda nemin daha fazla tutulmasını saçların ipeksi ve parlak görünmesini sağlar.

saç bakımı ipuçları
Evde hazırlanan maskelerin yanında profesyonel olarak kullanılan maskelerin de düzenli olarak kullanılması gerekir. Profesyonel olarak saçlara bakım yaptırmanın yolu güvenilir kuaförlerden geçiyor. Saç maskelerini kuaförlerde yaptırmak daha doğru bir davranış olur. Ayrıca kuaförde saçların kırıklarının alınması gibi küçük dokunuşlarla saçları daha sağlıklı bir hale getirmek de saçların görünümünü olumlu etkiler. Evde yapılabileceklerin yanında profesyonel olarak yapılabilecekleri de ihmal etmemek gerekir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*