Uzun ve sağlıklı saçlar bir çok kadının hayalidir. Sağlıklı saçların, bakımlı ve hoş bir görüntüye kavuşması ayrıca zaman ve emek ister. Bunun için dikkate edilmesi gereken bazı şeyler var.

Muhteşem Saçlar İçin İpuçları

1- Kuru saçları yıkarken dikkat edilmesi gereken şampuanı direk saçlara dökülmemesi, ellerinizle ıslak saçın diplerine dağıtmaktır. Saç diplerinde şampuan kalıntısı kalmamalıdır.

kuru saçlar için öneriler

2- Normal saçlara sahip kişilerin şampuanı dairesel hareketlerle uygulaması gereklidir. Bu uygulamadan sonra saçların iyice durulanması saçın nem kazanmasına yardımcı olur.

saçlar nasıl yıkanmalı

3- Saçların durulanırken mutlaka şampuan kalıntılarından arındırılması ve sıcak suyla değil ılık suyla durulanması gerekir. Sıcak su saçların deforme olmasına ve nem dengesinin kaybolmasına neden olur. Ilık ya da soğuk suyla durulamak saçları nemlendirir ve canlandırır.

muhteşem saçlar için ip uçları

4- Saçların bakımında kurutmakta ayrı bir önem taşır. Fön makinesinin dik bir açıyla, 10 cm kadar uzaktan tutularak kurutulması saçları daha az yıpratır.

fön makinesi nasıl kullanılmalı

5- Saçları kuruyken taramak bir miktar yıpratır. Mümkünse ıslakken ya da ıslatarak taranmalı ve tarak olarak kalın dişli kauçuk taraklar tercih edilmelidir.

saçlar nasıl taranmalı

6-  Saç kremi saç uçlarına uygulanmalı ihtiyacı olmayan saç diplerine uygulanarak saç ağırlaştırılmamalıdır.

saç kremi nasıl uygulanmalı

7- İnce telli saçlar daha hassas ve kırılgan olduğundan kesinlikle nemlendirici sprey kullanılmalıdır.

ince telli saçlar için bakım önerileri

 

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*