Bazı kadınların memnun olmadıkları saçlarından kurtulmak ve dış görüntülerinde farklılık yaratmak için yaptırdıkları kaynak saç uygulamalarından birisi olan halka kaynak uygulamasında, uygulama aşaması kadar söküm aşaması da çok önemlidir. Kaynak saç uygulamalarının her birinin ömrü çok farklıdır.

halka kaynak modeli

halka kaynak modeli

Ömrünü tamamlayan kaynak saç, uygulanan farklı tekniklerle uzmanlar tarafından saçtan çıkarılır. Halka saç kaynak uygulaması küçük boncuk şeklindeki metallerin özel pense şeklinde bir alet tarafından yapıldığı için saçtan çıkarılması da bir o kadar dikkat ve profesyonellik gerektirir. Halka kaynak uygulaması genelde uygulandıktan en az dört veya yedi aylık dönemlerden sonrasında çıkarılır ve çıkarılma işlemi başlangıcı tepe noktası olmuştur.

kaynak

kaynak

Halka Kaynak Tepeden Çıkarılmaya Başlanır

Çıkarma işleminde de takım aşamasında kullanıldığı gibi pense kullanılır. Kaynakların tutulduğu yerlerin tam tersine yönde gevşetilerek açılan halka kaynak kolaylıkla saçtan çıkarılabilir. Halka kaynak uygulamasının çıkarılması sonrası belirli olarak saçların hazırlanması neticesinde tekrar halka kaynak uygulaması yapılabilir. Yeniden kullanılabilmesi nedeniyle maddi külfeti de ortadan kaldıran halka kaynak hem kullanım hem de sökümünde kadınlara büyük yarar sağlar.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*