Saçlar, kendi yapılarına göre yağlı ve kuru olarak iki farklı gruba ayrılırken, fiziksel özelliklere göre de uzun, kısa, dalgalı, düz ve kıvırcık olarak farklı gruplara ayrılırlar.

Genel Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saç bakımı yapmadan önce ilk olarak saçınızın hangi gruba dahil olduğunu tespit etmelisiniz. Saçların genel saç bakımı daha dolgun ve canlı bir görünüme kavuşmasına için gerekli olan uygulamalardır.

Genel Saç Bakımı

Yıkayarak başlayacağınız saç bakımları ilk olarak ılık su ile saç tipine uygun bir şampuan ile yıkanmalı ve daha sonra sıcak su ile tekrar yıkanmalıdır. Uygun şekilde yıkanan saçlar tüm kirden arınarak bakım aşamasına hazır hale gelmiş olur.

Saç Bakımı

Satın almış olduğunuz saç maskelerini ıslak veya nemli saçlarınıza uygulayarak bu aşamadan sonra etkili sonuçlar elde etmeye başlayabilirsiniz. Saçlarınız kuruduktan sonra ise sıcağa karşı korumalı spreyler kullanarak saç kırılması ve aşırı yıpranmanın önüne geçebilirsiniz.

Canlı Saçlar

Beslenmenize de Dikkat Etmelisiniz

Ayrıca Sadece saçlara bakım uygulamak yeterli değildir. Saç diplerinin ve derisinin de beslenebilmesi için iyi bir beslenme düzeninizin olması gerekliliği vardır. Besin değeri yüksek gıdalar tüketmek tüm vücudunuz ve saçlarınız için faydalıdır.

Kıvırcık Saç

Tek başınıza yapamadığınız saç bakımlarınızı profesyonel şekilde sizlerin yerine teknik ekipmanları ve doğal ürünleri ile yapan Atrium Paris Kuaför salonuna giderek saçlarınız için gerekli olan tüm genel bakımı yaptırabilir ve uzun süre boyunca saçlarınızı sağlıklı bir şekilde güven altında tutabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*