Saç kaynağı güzellik merkezlerinin kalitesine ve yapılan işin profesyonelliğine göre fiyat bakımından değişiklik gösterebilir. Ancak en uygun saç kaynak fiyatları için yer gezmek yerine en kaliteli saç kaynağı yapılan yerleri araştırmak daha faydalı olacaktır.

saç kaynak

Çünkü kaynak saç kişini saçlarında yaklaşık olarak üç ay ile altı ay arasında sürekli olarak kalır ve uzun dönemli bir işlem olduğundan ötürü doğal gözükmesi, kolay kullanılabilir olması ve profesyonelce yapılmış olması gerekir.

Saç Kaynağında Püf Noktalar

Saç kaynak merkezlerinde en çok talep gören kaynak teknikleri arasında boncuk halka yöntemi, mikro jel kapsül yöntemi ve keratin yöntemi bulunur. Boncuk yöntemi diğerlerinin aksine daha uygun fiyatlıdır. Bu tekniğin başarılı bir şekilde uygulanabilmesi için kişinin saç tellerinin biraz daha kalın olmasında fayda vardır.

saç kaynak modeli

Keratin ve mikro jel kapsül yönteminde ise her incelikte saç teline rahatlıkla uygulama yapılabilir. Üstelik son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile yeni kullanılmaya başlanan nano teknolojik kaynak makineleri ile işlemler çok daha başarılıdır. Çünkü bu makinelerin seramik ve son derece ince uçları ile kaynak yapılır. Bu şekilde oldukça ince tutamlar birbirine eklenmiş olur ve saçlar doğallığından hiçbir şey kaybetmez.

saç kaynak uygulaması

Keratin ve jel kaynaklar şeffaf renkli oldukları için dışarıdan anlaşılması son derece zordur. Ancak kaynaklı saçlar yıkanırken aşırı sıcak su kullanılmaması tavsiye edilir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*