Saç kaynak uygulamaları gelişen teknoloji sayesinde oldukça ilerleyerek geçmişte uygulanan silikon kaynaktan çok daha farklı boyutlara ulaştı. Kaynak saç uygulamalarında farklı teknikler ile çalışılıp yaklaşık aynı görsellikler kazanılıyor.

en iyi saç kaynak

En iyi saç kaynak hangisi, sorusunun yanıtı ise size en uygun olan saç kaynak hangisi ise odur ile cevaplanabilir. Keratin saç kaynak uygulamasını özellikle kimyasal kullanımı arzu etmeyen bayanlar tercih ederken boncuk saç kaynak uygulamasını sadece hafif bir yoğunluk isteyen bayanlar kullanmayı tercih ediyor. Ayrıca kaynak saç uygulamalarında uygulanacak olan saç miktarı kadar saç telinin ince ve kalın olması da önem taşıyor.

Saç Kaynak Çeşitleri Nelerdir?

Saç kaynak çeşitleri boncuk (halka) saç kaynak, keratin saç kaynak, mikro saç kaynak ve mikro kapsül saç kaynak, mikro nano saç kaynak ve mikro jel kaynak olmak üzere sayılabilir. Bu kaynak çeşitlerinin aynı olan özellikleri dışarıdan bakıldığında belirgin olmaması, doğal görüntüleri, saç diplerinde tahrişe yol açmamaları ve uzun süre kullanım kolaylıkları olarak sayılabilir. Ayrıca saç kaynak uygulamasında ardında röfle ve gölge de dâhil olmak üzer tüm kuaför işlemlerinizi rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Saç Tipine Göre Saç Kaynak Seçimi

Keratin saç kaynak uygulamasında kullanılan keratin maddesinin kalınlığı sebebi ile çok ince olan saçlara uygulanması durumunda belirginleşebilir. Bu sebep ile keratin saç kaynak uygulaması yapılacak olan kişilerin saçlarının belli bir uzunlukta olması ve de belli bir saç tellerinin belli bir kalınlık değerinde bulunması gerekir.Halka saç kaynak uygulamasında esas olan saçın sıkıştırma yöntemi ile birleştirilmesidir. Bu sıkıştırma işlemine dayanıklı olacak olan kalınlıkta saç teline uygulanması ile daha sağlıklı sonuçlar alınabilir.Mikro jel saç kaynak yöntemi pek tercih edilmeyen bir yöntem olup soğuk kaynak olarak da isimlendirilir.

saç kaynak

Bu uygulamada yapıştırıcı ile kaynak uygulaması gerçekleştirilir ve saç tipi pek önem arz etmez.Mikro nano saç kaynak uygulamasında kullanılan kaynak yapıştırıcı malzemesi oldukça yumuşak olup kaynak hissi yaşamanıza engel olur. Bu uygulamada da her saç tipine uygulanabilir.Mikro kapsül saç kaynak uygulaması uzun dönem kullanılabilecek bir uygulama olup en çok önerilen kaynak uygulamalarındandır. Oldukça ince tutamlar halinde yapılan kaynakta saç telinin tipi çok önemli değildir.Mikro saç kaynak uygulamaları doğal görüntü yaşatırken oldukça ideal olan kaynaklardır. Bu uygulamalarda kesinlikle acı hissedilmez ve saç tipi ayırt edilmez.

Kaynak Saç Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç kaynak uygulamasını yaptırmadan önce karar vermeniz gereken en önemli detay bu uygulamayı nerede yaptıracağınızdır. Her hangi bir salonda yaptırabileceğiniz bu uygulamada kullanılan malzemeler son derece önem taşır. Bu anlamda örnek vermek gerekir ise boncuk diğer adı ile halka saç kaynak uygulamasında kullanılan halkaların iç kısımlarının silikonsuz olması demek kalitesiz malzeme demektir. Bu silikonsuz halka ile yapılan uygulama sonrası saçın kopması gibi istenmeyen durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

saç kaynak modeli

Bunun yanı sıra kaynak uygulamasını yaptıracağınız kişinin de konusunda uzman olması diğer önemli detaydır. Uygulama yavaş ve profesyonel ellerde yapılası gerektiğinden kaynağın yapılacağı bölge tam olarak bilinip ona göre uygulanmalıdır. Çok dipten olan uygulama saç diplerine zarar verirken uzaktan yapılan kaynak uygulaması ise kaynağın daha az kullanılmasına sebep olarak belki kısa sürede tekrar uygulama yapılmasına sebep yaratarak bütçenizi de zorlayabilir.Ayrıca boncuk diğer ismi ile halka saç kaynak uygulamasında boya işlemi önce yaptırılması avantajlıdır. Diğer kaynak uygulamalarında geçerli olmayan bu detay sadece boncuk saç kayna için geçerlidir. Eğer aynı tonda boyama yaptıracaksanız bu boncuk saç uygulamasında da geçerliliğini kaybeder.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*