Saç dipleri yaz ve kış ayında farklı bakımlar ister. Saç derisi bakımı ile saçlarınız canlanır ve daha gür olur. Saç yapısına göre maskelerin uygulanması önemlidir.

bakımlı saçlar

Sarışın ve esmer kişilerin saç bakımlarının ayrı uygulamalarda olması gereklidir. Sarı saçlı kişiler, soğanlı tonik içeren bakımları uygulayabilir. Yapacağınız tek işlen, temiz saçınıza soğanın suyunu sürerek, saçlarınızın canlanmasını sağlarsınız. Soğanın suyunu katı meyve sıkacağında sıkarak bu işlemi uygulayabilirsiniz.

elma kürü

Saç Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saçlar boya ve perma etkisi ile zamanla zayıflar. Saç derisi bakımı ile sizler saç köklerinize canlılığı sağlarsınız. Elma suyu ya da elma sirkesi ile saçlarınıza kuvvetli bir bakım yapmanız çok kolay. Elma sirkesini duş sonrası temizlenmiş saça uygulayabileceğiniz gibi yaptığınız maskelerin içerisine de katabilirsiniz.

saç bakım kürleri

Saçlarınıza maske uygularken saçlarınızın temiz olması önemlidir. Maskenin saç diplerine rahat işlemesi ve hızlı şekilde maskeyi emmesi sağlanır.

saç bakım sırları

Maskeleri haftada iki kez uygulamanız sonucunda saçlarınızın parladığını ve daha canlı hale geldiğini göreceksiniz. Saç bakımları yaz ve kış ayında farklı uygulamalar ile saç köklerini besler.

 

saç bakımında dikkat edilmesi gerekenler

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*