Çoğu bayanın yaşamış olduğu saç dökülmesi sorunu son yıllarda daha sık görülmeye başlandı. Bu nedenle bu makale bu konuya değinildi. Saç dökülmelerine karşı tedbir olabilecek farklı 10 adet ipucu aşağıda siz okuyucular için sıralandı.

saç dökülmesi

 Saç Dökülmesine Karşı Alınacak Önlemler

Zeytin yağı ve Hindistan cevizi yağı ile saç diplerine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandırır ve böylece saç kökleri daha da canlanır. Ayrıca bu sayede daha hızlı uzayan saçlara da sahip olabilirsiniz.

dökülen saçlar

Saç dökülmelerine karşı bilinen en iyi yöntemlerden bir diğeri de alma yağı ve limon suyunu birbiri ile karıştırarak saç diplerine masaj ile yedirmektir. Bu karışımı sürdükten sonra bone ile saçlarınızın hava almasını engelleyin. Sabaha kadar bekleyin.

saç dökülmeleri

Sabah şampuan ile yıkadıktan sonra soğuk su ile durulayın. Haftada bir kez bu işlemi uygularsanız daha köklü ve güçlü saçlara sahip olursunuz.

dökülmeyen saçlar

Saç güçlendirici etkisi oldukça yüksek olan kına hint kadınlarının saçlarında sıkça tercih ettiği bir bitki. Siz de saçarlınız için kına özlü bakım ürünleri ve şampuan kullanabilirsiniz. Sayılan bu önlemler neticesinde saç dökülmesi sorunu azalma gösterecektir.

dökülmeyen saçlar için sırlar

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*