Saç bakımının en etkili, en doğal yolu, bitkisel tedavi ve bakım ürünleri ile uygulanan yöntemlerdir. Saçların beslenmesini, canlılığını, parlaklığını, yumuşaklığını sağlayan tabaka Sebum’dur. Sebum’un fazla çalışıyor olması saçı çok fazla yağlandırır, az çalışması ise kuru olmasına, hatta dökülmesine neden olur. Sağlıklı bir biçimde gelişmesi ve saç kayıplarının önüne geçilebilmesi için dökülen saçlara özel bakım yapılması gerekir.

dökülen saçlara özel bakım

Saç Dökülmesini Önleyen Mucize Kürler

  • 500 gr böbrek yağını minik parçalar halinde doğrayıp ocakta bir kap içerisinde eritin. Süzerek  posalarından temizledikten sonra, 100 gr. hindistancevizi yağı ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı elinizle saç diplerinize sürüp friksiyon yaparak yedirin. Saçlarınızı şeffaf film ile sarın. En az 2 saat boyunca bekleyin ve yıkayın.
  • 1 Su bardağı zeytinyağı, 1 tutam dereotu, 1 sap çubuk tarçın ve 1 Yemek kaşığı biberiye yağını ocakta küçük bir cezvede benmari usulü 5 dakika kaynatın. 15-20 dakika demlendirdikten sonra karışımı süzün. İçerisine 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya karıştırın. Karışımı saçınıza sürüp 2 saat bekletin. Yıkayıp kurulayın!

saç bakımı

  • Defne yağı, biberiye yağı, badem yağı ve avokado yağını hepsinden eşit miktarda olacak şekilde (1’er yemek kaşığı kadar) karıştırıp, saçınıza sürün. 2-3 saat beklettikten sonra saçınıza uygun bitkisel bir şampuanla yıkayın.
  • 1 Rendelenmiş soğan, 2 Tatlı kaşığı Hint yağı, 2 Tatlı kaşığı çörek otu yağı, 1 Çay kaşığı çam terebentini bir kap içerisinde iyice karıştırın. Haftada 1 gün saç diplerinden uca doğru sürüp şeffaf film ile sarın, 30-40 dakika kadar bekleyin. Yıkarken ılık su kullanın!

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*