uzun saç modelleri

Bayanlar ve özellikle genç kızlar genel olarak her zaman uzun saç kullanmak ister ve saçlarının uzun olmasını isterler. Bu amaç uğruna saçlarını kestirmekten kaçınırlar. Zor uzayan bir saç yapısı olanlar ya da yıprandığı için kestirmek zorunda kalanlar ise hemen uzamasının yollarını ararlar.

uzun saç

Bu yazımızda böyle bir durumda olan kişilerin arandığı bu yoların neler olabileceğini sizlerle paylaşmak istedik. Sizlerde doğal saç uzatma yolları ile bu amaca ulaşabilirsiniz. Öncelikle saçlar uçlarından 2 ayda bir aldırılmalıdır. Saçlarınıza uygulayacağınız bazı doğal maskelerde uzamasında etkili olacaktır.

Doğal Saç Uzatma Yöntemleri

Size önereceğimiz ilk yöntem zeytinyağı, Hindistan cevizi yağı ve jojoba yağını karıştırıp saçlarınıza masajla yedirmektir. Bu yöntemle hem sağlıklı ve canlı saçlara kavuşurken hem de çabuk uzamasını sağlayacaksınız.

uzun saçlar

Bundan başka saçları zor uzayan biri iseniz bol su içmelisiniz. Ayrıca yumurta akını saç diplerinize haftada bir uygulamanız bu konuda size yardımcı olacaktır.

doğal saçlar

Bunun gibi birçok doğal saç uzatma yöntemi ile saçlarınızın normalden daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlarsınız. Normal de saçlar ayda 1-2 cm uzar. Ama bu durum kalıtım özelliklerine göre de değişkenlik göstermektedir.

doğal saç modelleri

Fakat siz işinizi şansa bırakmak istemiyor ve uzun saçlara bir an önce kavuşmak istiyorsanız saydığımız doğal saç uzatma yöntemlerinden istediğiniz herhangi birini uygulamayı denemelisiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*