Saçları düz ve sönük olan bayanların son yıllarda tercih ettikleri saç kaynak yöntemlerinden birisi de dalgalı saç kaynak yöntemi. Saçta uzun süren dolgunluk veren dalgalı saç kaynak özellikle düz saçlarda mükemmel bir görüntü sağlıyor. Saçın yapısını bozmadan saçınızı dolgunlaştıran bu yöntem sayesinde eskisinden daha hacimli saçlara sahip olabilirsiniz.

Dalgalı Saç Kaynak Yöntemi Yaparken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Dalgalı saç kaynak yöntemi yapmak için öncelikle saçların kendi saçlarınızla hemen hemen aynı kalitede olduğundan emin olmalısınız. Dalgalı saç kaynağında takılan saçların özellikle doğal dalga olması saçların kendiliğinden kabarmasını sağlayarak daha gerçekçi bir hacim kazanmasına yardım eder.


Böylece uzun süren bir sürede olduğundan daha canlı saçlara sahip olabilirsiniz.Saç kaynak takılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da takılma şeklidir. Dalgalı saç kaynağın enseden uzun saçlarla başlanarak kat kat takılması her zaman daha avantajlıdır.

Bu saçın daha hacimli ve dolgun görünmesine yardım edecektir. Dalgalı saç için kaliteli ve dalgası bozulmayan kaynak saç tercih edilmesi daha doğal bir görüntü ortaya koyacaktır. Doğal saç ve yapay saç olarak iki şekilde incelenen saçlar arasında ayrım iyi yapılması gerekir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*