Saçların uzamasını, güzel görünmesini belirleyen birçok faktör vardır. Bunlar arasında en ciddi sorun kuşkusuz saçların çatallanmasıdır.

kırık saçlar

Saçların çatallanmasının ise pek çok nedeni vardır. En başında saçların düzgün bir fırça ya da tarak ile taranmamasıdır. Çünkü saçları tararken zorlamak saçların kırılmasına ve çatallanmasına neden olmaktadır. Bunun dışında bir başka neden aşırı sıcak su, saçlara ciddi zarar vermektedir. Hava koşulları da saçın çatallanmasına neden olan faktörler arasındadır. Ayrıca kuaförlerin saç kesiminde yanlış tarak kullanımı da bir diğer etkendir.

çatallaşmış saçlar

Saçların Çatallanmasını Önleme

saç bakımı

Peki, ne yapmak gerekir denirse, çatallaşmış saçlara karşı özel ürünler vardır. Bunlar banyodan çıkınca saçı taramadan önce saça uygulanmalıdır. Keratin içerenler tercih edilmelidir.

kırık saçların bakımı

Bunun dışında mutlaka saç uçlarındaki çatallar doğru kuaföre giderek aldırılmalıdır. Kesinlikle ılık su ile banyo yapılmalı, saç ıslakken değil, hafif nemli iken taranmalıdır.

saçlar neden kırılır ?

Saçı nemlendiren saç tipine uygun şampuan ve saç kremleri kullanılmalıdır. Çok fazla gerekmedikçe saç kurutmak için maşa, fön makinesi kullanılmamalı, saçın kendi halinde kuruması sağlanmalıdır.

Tüm bunlara dikkat edildiğinde saçın daha az çatallaştığı görülecektir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*