Son yıllarda çok konuşulan ve moda olan Brezilya fönü, bir çok kadının ilgisini çekerek, kuaför salonlarına taşıyor.

Brezilya fönü çok tartışılmasına rağmen oldukça rağbet gören bir güzellik hizmeti. Bir çok kadın banyodan çıkıp, saçını kuruttuktan sonra kuaföre gidilmişcesine bakımlı görünen bir saçın konforunu yaşamak istiyor.

Brezilya fönü olarak bilinen bu düzleştirme işlemi bunu gerçekleştirerek, kadınların saçları için sürekli kuaföre gitme zahmetini ortadan kaldırıyor.

brezilya fönü

İşlem saça özel solüsyonlar ve ısı uygulamasıyla gerçekleştiriliyor. Temiz ve sağlıklı saça belirli aşamalar halinde uygulanan özel içerikli ürünler saçın yapısına göre altı aya kadar düz ve fönlü bir görüntü sergilemesini sağlıyor.

İşlemin, salonun uyguladığı teknik ve ürünlere göre süresi değişken bir hal alırken, ortalama 4 saat gibi bir zamanın kuaför salonunda geçirilmesine sebep oluyor.

Doğal ve kalın telli saçlarda uygulanabilmesi için saçın özel bir işlemden geçmesi gerekebiliyor.

yeni brezilya fönü

Ayrıca kına gibi uygulamalar olan saçlarda saçların pullarının açılması ve uygulanan ürünün saça geçmesi için öncesinde belirli aşamalar uygulanması gerekli.

Brezilya Fönü Zararlı mı?

Zararlı olup olmadığı tartışılan brezilya fönü, kullanılan malzeme, uygulayan kişiye göre saçın zarar görüp görmediğini belirleyici özellik taşıyor.

Brezilya fönü yapımında kullanılan bazı ürünlerin içeriğinde bulunan bazı bileşenler kanserojen taşıyıcı olarak tanımlanıyor.

brezilya fönü modelleri

Vücudun bu maddeye maruz kalması ileri ki zamanlarda kişiyi kanser riski ile karşı karşıya getirebiliyor.

Fakat buna dikkat eden ve test edilip insan sağlığına zarar vermeyen ürünleri tercih eden salonlarda bu riskle karşılaşılmıyor.

Dünyada bu konuda yapılmış araştırmaları takip eden, sağlığa uygun ürünlerle işlem yapan salonlar daha çok tercih ediliyor.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*