Kadınların en büyük saç sorunlarından olan kabaran ve şekil almayan saçlar brezilya fönü ile artık daha sağlıklı, parlak ve dümdüz olabilmektedir. İsmini Brezilya keratininden alan brezilya fönü tamamen saça keratin uygulama işlemdir. İçeriğinde formaldehit bulunmayan keratin bakımları saçı olduğundan daha güçlü ve parlak yapabilmektedir.

brezilya fönü

Bazı kuaförler saça zarar veren ve kanserojen madde olan formaldehit içeriğine sahip keratin uygulaması yapabilmektedir. Saç bakımı için en etkili terapilerden olan keratinin yanlış uygulanması durumu saça uzun süreli zarar verebilir. Bu yüzden araştırmanızı iyi yapmalısınız ve kuaförünüzün kullandığı ürünün içeriğini mutlaka bilmelisiniz.

Brezilya Fönü Uygulaması Nasıldır?

Evde de yapılabilen brezilya fönü için çeşitli firmalar kolay uygulanabilir setler piyasaya sunmuştur. Aslında çoğu kuaför de bu setlere sahiptir ve uygulamayı genellikle piyasadaki ürünler ile yaparlar. Eğer saçınız çok uzun ve çok kıvırcık değil ise brezilya fönünü evinizde çok rahat yapabilirsiniz.

brezilya fönü nasıl yapılır

Özel şampuanı ile yıkama, saçı kurutma, keratini uygulama ve ısı ile düzleştirme işlemlerinden oluşan keratin uygulaması hem saçınızı düzleştirecek hem de güçlü, parlak ve bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*