Saç kaynak, son zamanların özellikle tercih edilen saç uzatma ve dolgunlaştırma çözümü olarak kendini gösteriyor. Hanımların yoğun ilgisini toplamakla birlikte talep edilen bu uygulamada çeşitli yöntemlerde saç kaynak yapılabilir. Bu yöntemlerden biri olan boncuk saç kaynak, Türkiye’de sıkça kullanılan yöntemlerden biri oluyor. Bu işlem, saç dibine yuvarlak hafif metaller ile diğer saçın birbirine bağlanması ile oluşan bir süreç işliyor.
Ama bu konuda özellikle dikkat edilmesi gereken nokta, her saç tipine uygulamamaya çalışmak olmalıdır. Çünkü kalın ve gür saçlarda kullanım gösterirken ince telli ve seyrek saçlarda kötü görünüm ile beraber saç sağlığında probleme yol açabilir.
boncuk kaynak

Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Avantajları

boncuk kaynak
Boncuk saç kaynak hakkında halk içinde yanlış bilinen birkaç nokta bulunuyor. Bunlardan birincisi olarak saç dökülmesine sebebiyet vermesi söylentisidir. Aksine saç dökülmesine neden olmaz. Metallere sıkışmış olarak oluşan saç birikintisi aslında günlük olarak dökülen saçların sıkışmasıdır. Bu sorun ise kuaförünüze yaptıracağınız profesyonel bakım sayesinde çözülebilir. Avantajları olarak diğer saç kaynaklarda olduğu gibi kullanımı rahat ve kendi saçınız gibi bakımını yapabilirsiniz.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*