Türkiye’ye ilk kez 1996 yılında gelen boncuk saç kaynak her kesime hitap eden fiyatları, kullanımı kolay olması, kolay takılıp çıkarılmasıyla hızlı bir şekilde ismini duyurur.

boncuk kaynak

Boncuk saç kaynak uygulamalarında kullanılacak olan saçın kaliteli olmasının yanında boncukların da kaliteli olması önemlidir. Piyasada genellikle içi düz ve ya yivli boncuklar kullanılır, en kaliteli boncuklar ise saça zarar vermeyen ve saçtan kaymayan içi silikon yastıklı titanyum boncuklardır.

boncuk kaynak nedir

Boncuk saç kaynak ile saçlarını daha hacimli ve uzun bir görünüme sahip olmasını isteyenler için saçlara mikro boncuklar ile ortalama 1grlık kaynak saçlarla pense yardımıyla gerçek saçlara ekleme işlemi yapılır.

Kaynak Saçın Miktarı Ne Kadar Olur?

Kaynak saç yapılacak olan saçın öncelikle yoğunluğuna ve gürlüğüne bakılır. Bu yüzden kaynak saçlar kişiden kişiye göre farklılık gösterir.

halka kaynak

Saç kaynak yapımının da saça az miktarda kaynak saç uygulanırsa arada boşluklar kalabilir. Aralardaki boşluklar saçların birbirine geçip karışmasına neden olduğundan saç kaynak işlemi sırasında eklenen saçların aralıksız ve düzenli bir şekilde eklenmesi gerekir.

Bir Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*